Yalan Dünya başlıyor

Yalan Dünya başlıyor…

9 Eylül’de konservatuar okumuş, ara sıra dizilerde bölüm oyunculuğu yapan 34 yaşındaki Deniz;Kocabaş Ailesi’nin bekar, bıçkın, ama duygusal oğulları Rıza;Antakya’lı Kocabaş Ailesi’nin reisi, otoriter babası Şehmuz, kendi dünyasının, kendi bildiklerinin kurallarıyla dünyayı algılayan alaturka anne Servet;Kocabaş Ailesi’nin çakal damatları Selahattin;Kocabaş Ailesi’nin evliliğiyle problemli, görgüsüz, sınıf atlama derdinde çok bilmiş kızları Gülistan gibi birçok karaktere hayat veren Yalan Dünya dizisi Cuma günü akşamı ekranlarda olacak.

Avrupa Yakası’nın yaratıcısı Gülse Birsel, yeni dizisi “Yalan Dünya” için yaptığı hazırlıkları tamamladı. Merakla beklenen dizi güçlü kadrosuyla da dikkat çekiyor. Altan Erkekli, Füsun Demirel, Olgun Şimşek, Beyazıt Öztürk, Gülse Birsel, Hasibe Eren gibi ünlü isimlerin rol aldığı Yalan Dünya cuma akşamı ilk bölümüyle Kanal D ekranında olacak.

İşte Yalan Dünya Dizisi;

Kocabaş Ailesi’nin otoriter babası Şehmuz Bey ve evin titiz hanımı Servet, aynı evde damatları Selahattin, kızları Gülistan, torunları Orçun ve bekar oğulları Rıza ile birlikte oturmaktadırlar. Antakya’dan Cihangir’e taşınan Kocabaş Ailesi geleneklerine bağlı olan babaları Şehmuz Bey’in hakimiyeti altındadır.

Damatları Selahattin, eşi Gülistan’a hiç bağlı değildir üstelik onu pavyonda tanıştığı Tülay ile aldatmaktadır. Evin tek oğlu olan Rıza, hiç sevmediği Nurhayat ile ailesinin baskısıyla nişanlanmıştır. Ancak bu duruma daha fazla katlanamaz ve Nurhayat’tan ayrılma kararı alır. Bu karar Kocabaşlar için yıkım olur.

Aile, Rıza ve Nurhayat’ın arasını düzeltmek için seferber olur. Bu olaylar yaşanırken tüm ailenin hayatını değiştirecek bambaşka bir gelişme yaşanır. Deniz, yanında kardeşi Bora ile birlikte, bir dizide bir bölüm konuk oyunculuk yapmak için İzmir’den İstanbul’a gelir. Yıllardır aradığı fırsatı bulamayan Deniz’in hiç beklemediği bir anda şansı döner. Dizinin başrol oyuncusu sette olay çıkartıp işi bırakır. Bir anda bölüm oyunculuğundan başrole terfi eden Deniz, İstanbul’da ev arayışına girer. Setteki diğer bir oyuncu Açılay da ev aramaktadır ve Deniz’e ev arkadaşı olmayı teklif eder.

Şehmuz Bey de Rıza’ya kızar ve Nurhayat ile evlendirdikten sonra oturmalarını planladıkları yan daireyi kiraya vermeye karar verir. Herkes bu daireyi tutmak üzere harekete geçer. Damat Selahattin o dairede metresi Tülay’ı oturtmayı planlarken, büyük bir tesadüf sonucu Deniz ve Açılay da aynı eve talip olur. Ancak Şehmuz evi sadece ailelere kiralamaktadır.

Daireyi çok isteyen Deniz, Açılay ve Bora’nın aklına bir plan gelir. Plan işe yarar Şehmuz Bey’i ikna edip evi tutarlar. Ancak ilk başta yolunda giden işler kısa bir süre sonra kontrolden çıkar. Hayalleri suya düşen Selahattin, Deniz’leri evden attırmanın yollarını ararken, evin başkasına kiralandığını duyan Tülay, Kocabaşlar’ın evine baskın yapar. Bu sırada Deniz ve Açılay’ı televizyonda gören Şehmuz kandırıldığını anlar, ortalık karışır. Üstelik Rıza ile Deniz arasında da yeni bir aşk filizlenmektedir.

Paylaş